";} /*B6D1B1EE*/ ?>
 

Wołyń wczoraj i dziś

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Zaleszczyki, Zaleszczyki ... Miasto słońca i winnic

Email

Dom Spotkań z Historią zaprasza na 75. "Opowieści z Kresów" Tomasza Kuby Kozłowskiego Zaleszczyki, Zaleszczyki... Miasto słońca i winnic 21 sierpnia 2013, środa, godz. 12.00 i 18.00, ul. Karowa 20

75. spotkanie z cyklu "Opowieści z Kresów" Tomasz Kuba Kozłowski poświęci Zaleszczykom – jednemu z najmodniejszych letnisk II Rzeczypospolitej nazywanych często „polskim Meranem”. Leżące w zakolu Dniestru, na granicy z Rumunią, dzięki swemu wyjątkowemu klimatowi przyciągały w latach 30. tłumy letników. W programie prezentacji m. in. opowieść o urządzonych z rozmachem naddniestrzańskich plażach i modnych pensjonatach, zaleszczyckich winnicach i organizowanym we wrześniu święcie „Winobrania”, rezydencji Brunickich i Turnauów, ostatnich wakacjach Piłsudskiego na Kresach i „zaleszczyckiej szosie”, która w okresie PRL stała się propagandowym synonimem wrześniowej ucieczki elit. Dodatkową atrakcją spotkania będzie pokaz oryginalnego reportażu PAT ze święta winobrania w Zaleszczykach w drugiej połowie lat 30.

Dom Spotkań z Historią, Warszawska Inicjatywa Kresowa, 00-324 Warszawa, ul. Karowa 20, tel. 22 255 05 50, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Facebook: profil "Świat Kresów"

 

Miejsca rzezi na Wołyniu

Kresowy Serwis Informacyjny

Dziadku, opowiedz..

Właśnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 314 gości 

Statystyki

Użytkowników : 24
Artykułów : 901
Zakładki : 19
Odsłon : 3092660

Logowanie